2019 TEAM CAMP GOLD

 

ADDITIONAL INFO:

 

Click here: Afternoon Tournament Brackets 

SCHEDULES

 

.Morning

August 1, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
09:30 AM BC Green vs Davenport North Lied Rec Center (Court 1)
09:30 AM Stanton vs BCLUW Forker Building (Court 10)
09:30 AM Forest City Red vs Springville Forker Building (Court 11)
09:30 AM Burlington vs Bettendorf Forker Building (Court 12)
09:30 AM Southwest Valley vs Mt Vernon White Forker Building (Court 13)
09:30 AM BC Gold vs North Butler Forker Building (Court 14)
09:30 AM Grand View Christian vs Seymour Beyer Hall (Court 15)
09:30 AM Columbus Comm vs DCG Grey Beyer Hall (Court 16)
09:30 AM East HS vs Ames Beyer Hall (Court 17)
09:30 AM North Fayette Valley vs Centennial Silver Hilton Coliseum (Court 18)
09:30 AM Cascade Yellow vs Forest City White Hilton Coliseum (Court 19)
09:30 AM CB Abraham Lincoln vs Gilbert Lied Rec Center (Court 2)
09:30 AM DCG Red vs North Polk Lied Rec Center (Court 3)
09:30 AM Mt Vernon Maroon vs Lake Mills Lied Rec Center (Court 4)
09:30 AM Center Point Urbana vs East Mills Lied Rec Center (Court 5)
09:30 AM Spirit Lake vs Davenport Assumption Lied Rec Center (Court 6)
09:30 AM Centennial Black vs Red Oak Lied Rec Center (Court 7)
09:30 AM Union vs CB St Albert Lied Rec Center (Court 8)
09:30 AM Bye vs Cascade Blue Forker Building (Court 9)
10:00 AM BC Green vs Davenport North Lied Rec Center (Court 1)
10:00 AM Stanton vs BCLUW Forker Building (Court 10)
10:00 AM Forest City Red vs Springville Forker Building (Court 11)
10:00 AM Burlington vs Bettendorf Forker Building (Court 12)
10:00 AM Southwest Valley vs Mt Vernon White Forker Building (Court 13)
10:00 AM BC Gold vs North Butler Forker Building (Court 14)
10:00 AM Grand View Christian vs Seymour Beyer Hall (Court 15)
10:00 AM Columbus Comm vs DCG Grey Beyer Hall (Court 16)
10:00 AM East HS vs Ames Beyer Hall (Court 17)
10:00 AM North Fayette Valley vs Centennial Silver Hilton Coliseum (Court 18)
10:00 AM Cascade Yellow vs Forest City White Hilton Coliseum (Court 19)
10:00 AM CB Abraham Lincoln vs Gilbert Lied Rec Center (Court 2)
10:00 AM DCG Red vs North Polk Lied Rec Center (Court 3)
10:00 AM Mt Vernon Maroon vs Lake Mills Lied Rec Center (Court 4)
10:00 AM Center Point Urbana vs East Mills Lied Rec Center (Court 5)
10:00 AM Spirit Lake vs Davenport Assumption Lied Rec Center (Court 6)
10:00 AM Centennial Black vs Red Oak Lied Rec Center (Court 7)
10:00 AM Union vs CB St Albert Lied Rec Center (Court 8)
10:00 AM Bye vs Cascade Blue Forker Building (Court 9)
10:30 AM Red Oak vs North Polk Lied Rec Center (Court 1)
10:30 AM Springville vs Cascade Blue Forker Building (Court 10)
10:30 AM BC Gold vs Stanton Forker Building (Court 11)
10:30 AM Forest City Red vs Bye Forker Building (Court 12)
10:30 AM BCLUW vs Bettendorf Forker Building (Court 13)
10:30 AM North Butler vs Southwest Valley Forker Building (Court 14)
10:30 AM Ames vs DCG Grey Beyer Hall (Court 15)
10:30 AM Seymour vs East HS Beyer Hall (Court 16)
10:30 AM Grand View Christian vs Columbus Comm Beyer Hall (Court 17)
10:30 AM North Fayette Valley vs Cascade Yellow Hilton Coliseum (Court 18)
10:30 AM Forest City White vs Centennial Silver Hilton Coliseum (Court 19)
10:30 AM Lake Mills vs BC Green Lied Rec Center (Court 2)
10:30 AM CB Abraham Lincoln vs East Mills Lied Rec Center (Court 3)
10:30 AM Spirit Lake vs DCG Red Lied Rec Center (Court 4)
10:30 AM Mt Vernon Maroon vs Union Lied Rec Center (Court 5)
10:30 AM CB St Albert vs Center Point Urbana Lied Rec Center (Court 6)
10:30 AM Davenport Assumption vs Gilbert Lied Rec Center (Court 7)
10:30 AM Davenport North vs Centennial Black Lied Rec Center (Court 8)
10:30 AM Burlington vs Mt Vernon White Forker Building (Court 9)
11:00 AM DCG Red vs Centennial Black Lied Rec Center (Court 1)
11:00 AM Stanton vs Bye Forker Building (Court 10)
11:00 AM Burlington vs North Butler Forker Building (Court 11)
11:00 AM Springville vs BCLUW Forker Building (Court 12)
11:00 AM Forest City Red vs Cascade Blue Forker Building (Court 13)
11:00 AM BC Gold vs Southwest Valley Forker Building (Court 14)
11:00 AM Grand View Christian vs East HS Beyer Hall (Court 15)
11:00 AM Columbus Comm vs Ames Beyer Hall (Court 16)
11:00 AM DCG Grey vs Seymour Beyer Hall (Court 17)
11:00 AM Centennial Silver vs Cascade Yellow Hilton Coliseum (Court 18)
11:00 AM Forest City White vs North Fayette Valley Hilton Coliseum (Court 19)
11:00 AM CB St Albert vs Mt Vernon Maroon Lied Rec Center (Court 2)
11:00 AM Davenport Assumption vs Davenport North Lied Rec Center (Court 3)
11:00 AM North Polk vs Center Point Urbana Lied Rec Center (Court 4)
11:00 AM BC Green vs Red Oak Lied Rec Center (Court 5)
11:00 AM Lake Mills vs CB Abraham Lincoln Lied Rec Center (Court 6)
11:00 AM Union vs East Mills Lied Rec Center (Court 7)
11:00 AM Gilbert vs Spirit Lake Lied Rec Center (Court 8)
11:00 AM Bettendorf vs Mt Vernon White Forker Building (Court 9)
11:30 AM CB Abraham Lincoln vs Spirit Lake Lied Rec Center (Court 1)
11:30 AM BC Gold vs Bettendorf Forker Building (Court 10)
11:30 AM BCLUW vs Cascade Blue Forker Building (Court 11)
11:30 AM North Butler vs Mt Vernon White Forker Building (Court 12)
11:30 AM Bye vs Springville Forker Building (Court 13)
11:30 AM Southwest Valley vs Burlington Forker Building (Court 14)
11:30 AM Columbus Comm vs East HS Beyer Hall (Court 15)
11:30 AM DCG Grey vs Grand View Christian Beyer Hall (Court 16)
11:30 AM Seymour vs Ames Beyer Hall (Court 17)
11:30 AM North Fayette Valley vs Centennial Silver Hilton Coliseum (Court 18)
11:30 AM Cascade Yellow vs Forest City White Hilton Coliseum (Court 19)
11:30 AM Gilbert vs Red Oak Lied Rec Center (Court 2)
11:30 AM DCG Red vs CB St Albert Lied Rec Center (Court 3)
11:30 AM Davenport Assumption vs East Mills Lied Rec Center (Court 4)
11:30 AM Lake Mills vs Davenport North Lied Rec Center (Court 5)
11:30 AM Union vs Centennial Black Lied Rec Center (Court 6)
11:30 AM North Polk vs Mt Vernon Maroon Lied Rec Center (Court 7)
11:30 AM Center Point Urbana vs BC Green Lied Rec Center (Court 8)
11:30 AM Forest City Red vs Stanton Forker Building (Court 9)

Afternoon Part 1

August 1, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
01:45 PM Grand View Christian vs Cascade Yellow Lied Rec Center (Court 1)
01:45 PM Lake Mills vs DCG Red Forker Building (Court 10)
01:45 PM Mt Vernon Maroon vs East Mills Forker Building (Court 11)
01:45 PM North Polk vs Davenport Assumption Forker Building (Court 12)
01:45 PM Centennial Black vs Gilbert Forker Building (Court 13)
01:45 PM CB St Albert vs Red Oak Forker Building (Court 14)
01:45 PM Bye vs Burlington Beyer Hall (Court 15)
01:45 PM BC Gold vs Forest City Red Beyer Hall (Court 16)
01:45 PM BCLUW vs Mt Vernon White Beyer Hall (Court 17)
01:45 PM CB Abraham Lincoln vs Davenport North Hilton Coliseum (Court 18)
01:45 PM Union vs Center Point Urbana Hilton Coliseum (Court 19)
01:45 PM Centennial Silver vs East HS Lied Rec Center (Court 2)
01:45 PM Ames vs Forest City White Lied Rec Center (Court 3)
01:45 PM North Fayette Valley vs DCG Grey Lied Rec Center (Court 4)
01:45 PM Seymour vs Columbus Comm Lied Rec Center (Court 5)
01:45 PM Bettendorf vs Cascade Blue Lied Rec Center (Court 6)
01:45 PM Stanton vs Southwest Valley Lied Rec Center (Court 7)
01:45 PM North Butler vs Springville Lied Rec Center (Court 8)
01:45 PM BC Green vs Spirit Lake Forker Building (Court 9)
02:15 PM Seymour vs Forest City White Lied Rec Center (Court 1)
02:15 PM Davenport Assumption vs BC Green Forker Building (Court 10)
02:15 PM DCG Red vs Red Oak Forker Building (Court 11)
02:15 PM Spirit Lake vs CB St Albert Forker Building (Court 12)
02:15 PM Lake Mills vs North Polk Forker Building (Court 13)
02:15 PM Gilbert vs East Mills Forker Building (Court 14)
02:15 PM BCLUW vs BC Gold Beyer Hall (Court 15)
02:15 PM Mt Vernon White vs Bye Beyer Hall (Court 16)
02:15 PM Forest City Red vs Burlington Beyer Hall (Court 17)
02:15 PM Center Point Urbana vs Davenport North Hilton Coliseum (Court 18)
02:15 PM Union vs CB Abraham Lincoln Hilton Coliseum (Court 19)
02:15 PM North Fayette Valley vs Columbus Comm Lied Rec Center (Court 2)
02:15 PM Grand View Christian vs Centennial Silver Lied Rec Center (Court 3)
02:15 PM Ames vs East HS Lied Rec Center (Court 4)
02:15 PM DCG Grey vs Cascade Yellow Lied Rec Center (Court 5)
02:15 PM Southwest Valley vs Springville Lied Rec Center (Court 6)
02:15 PM Stanton vs Bettendorf Lied Rec Center (Court 7)
02:15 PM North Butler vs Cascade Blue Lied Rec Center (Court 8)
02:15 PM Mt Vernon Maroon vs Centennial Black Forker Building (Court 9)
02:45 PM Ames vs Centennial Silver Lied Rec Center (Court 1)
02:45 PM East Mills vs CB St Albert Forker Building (Court 10)
02:45 PM North Polk vs Gilbert Forker Building (Court 11)
02:45 PM Centennial Black vs BC Green Forker Building (Court 12)
02:45 PM Mt Vernon Maroon vs Spirit Lake Forker Building (Court 13)
02:45 PM Davenport Assumption vs DCG Red Forker Building (Court 14)
02:45 PM Forest City Red vs Mt Vernon White Beyer Hall (Court 15)
02:45 PM Burlington vs BCLUW Beyer Hall (Court 16)
02:45 PM Bye vs BC Gold Beyer Hall (Court 17)
02:45 PM CB Abraham Lincoln vs Center Point Urbana Hilton Coliseum (Court 18)
02:45 PM Union vs Davenport North Hilton Coliseum (Court 19)
02:45 PM North Fayette Valley vs Seymour Lied Rec Center (Court 2)
02:45 PM East HS vs Cascade Yellow Lied Rec Center (Court 3)
02:45 PM Columbus Comm vs DCG Grey Lied Rec Center (Court 4)
02:45 PM Grand View Christian vs Forest City White Lied Rec Center (Court 5)
02:45 PM North Butler vs Stanton Lied Rec Center (Court 6)
02:45 PM Cascade Blue vs Southwest Valley Lied Rec Center (Court 7)
02:45 PM Bettendorf vs Springville Lied Rec Center (Court 8)
02:45 PM Red Oak vs Lake Mills Forker Building (Court 9)

Afternoon Part 2

August 1, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
03:30 PM Columbus Comm vs Cascade Yellow Lied Rec Center (Court 1)
03:30 PM East Mills vs Spirit Lake Forker Building (Court 10)
03:30 PM North Polk vs Union Forker Building (Court 11)
03:30 PM CB St Albert vs Gilbert Forker Building (Court 12)
03:30 PM Davenport North vs Red Oak Forker Building (Court 13)
03:30 PM Centennial Black vs Davenport Assumption Forker Building (Court 14)
03:30 PM Bye vs Southwest Valley Beyer Hall (Court 15)
03:30 PM Bettendorf vs North Butler Beyer Hall (Court 16)
03:30 PM BCLUW vs Forest City Red Beyer Hall (Court 17)
03:30 PM BC Green vs Mt Vernon Maroon Hilton Coliseum (Court 18)
03:30 PM DCG Red vs CB Abraham Lincoln Hilton Coliseum (Court 19)
03:30 PM North Fayette Valley vs Grand View Christian Lied Rec Center (Court 2)
03:30 PM East HS vs Forest City White Lied Rec Center (Court 3)
03:30 PM DCG Grey vs Ames Lied Rec Center (Court 4)
03:30 PM Seymour vs Centennial Silver Lied Rec Center (Court 5)
03:30 PM Springville vs Mt Vernon White Lied Rec Center (Court 6)
03:30 PM Burlington vs BC Gold Lied Rec Center (Court 7)
03:30 PM Stanton vs Cascade Blue Lied Rec Center (Court 8)
03:30 PM Center Point Urbana vs Lake Mills Forker Building (Court 9)
04:00 PM North Fayette Valley vs Forest City White Lied Rec Center (Court 1)
04:00 PM Davenport Assumption vs Red Oak Forker Building (Court 10)
04:00 PM CB St Albert vs Davenport North Forker Building (Court 11)
04:00 PM East Mills vs Lake Mills Forker Building (Court 12)
04:00 PM Center Point Urbana vs Centennial Black Forker Building (Court 13)
04:00 PM North Polk vs Spirit Lake Forker Building (Court 14)
04:00 PM Forest City Red vs Bettendorf Beyer Hall (Court 15)
04:00 PM Southwest Valley vs BCLUW Beyer Hall (Court 16)
04:00 PM Bye vs North Butler Beyer Hall (Court 17)
04:00 PM CB Abraham Lincoln vs Mt Vernon Maroon Hilton Coliseum (Court 18)
04:00 PM DCG Red vs BC Green Hilton Coliseum (Court 19)
04:00 PM Centennial Silver vs Columbus Comm Lied Rec Center (Court 2)
04:00 PM Ames vs Cascade Yellow Lied Rec Center (Court 3)
04:00 PM Seymour vs Grand View Christian Lied Rec Center (Court 4)
04:00 PM East HS vs DCG Grey Lied Rec Center (Court 5)
04:00 PM Cascade Blue vs BC Gold Lied Rec Center (Court 6)
04:00 PM Mt Vernon White vs Stanton Lied Rec Center (Court 7)
04:00 PM Springville vs Burlington Lied Rec Center (Court 8)
04:00 PM Union vs Gilbert Forker Building (Court 9)
04:30 PM Grand View Christian vs Ames Lied Rec Center (Court 1)
04:30 PM Red Oak vs Center Point Urbana Forker Building (Court 10)
04:30 PM Centennial Black vs CB St Albert Forker Building (Court 11)
04:30 PM Davenport North vs Spirit Lake Forker Building (Court 12)
04:30 PM Lake Mills vs Gilbert Forker Building (Court 13)
04:30 PM Davenport Assumption vs Union Forker Building (Court 14)
04:30 PM Bye vs BCLUW Beyer Hall (Court 15)
04:30 PM North Butler vs Forest City Red Beyer Hall (Court 16)
04:30 PM Bettendorf vs Southwest Valley Beyer Hall (Court 17)
04:30 PM BC Green vs CB Abraham Lincoln Hilton Coliseum (Court 18)
04:30 PM Mt Vernon Maroon vs DCG Red Hilton Coliseum (Court 19)
04:30 PM Cascade Yellow vs Seymour Lied Rec Center (Court 2)
04:30 PM DCG Grey vs Centennial Silver Lied Rec Center (Court 3)
04:30 PM North Fayette Valley vs East HS Lied Rec Center (Court 4)
04:30 PM Forest City White vs Columbus Comm Lied Rec Center (Court 5)
04:30 PM Stanton vs Springville Lied Rec Center (Court 6)
04:30 PM Cascade Blue vs Burlington Lied Rec Center (Court 7)
04:30 PM Mt Vernon White vs BC Gold Lied Rec Center (Court 8)
04:30 PM East Mills vs North Polk Forker Building (Court 9)