2019 CYCLONE TEAM CAMP

ADDITIONAL INFORMATION:

SCHEDULES

 

. Warm Up

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
09:30 AM Rock Valley vs MCW Black Lied Rec Center (Court 1)
09:30 AM DNH White vs Harlan Forker Building (Court 10)
09:30 AM Kuemper Gold vs Tipton Forker Building (Court 11)
09:30 AM Kuemper Red vs Roland Story Red Forker Building (Court 12)
09:30 AM Platte County Black vs Liberty Black Forker Building (Court 13)
09:30 AM Osage vs North Cedar Forker Building (Court 14)
09:30 AM Prince of Peace vs Shenandoah Lied Rec Center (Court 2)
09:30 AM Albert Lea vs DNH Blue Lied Rec Center (Court 3)
09:30 AM MCW Blue vs Fremont Lied Rec Center (Court 6)
09:30 AM Platte County Orange vs Roland Story Black Lied Rec Center (Court 7)
09:30 AM Denison-Schleswig vs Liberty Silver Lied Rec Center (Court 8)
09:30 AM Starmont vs Bishop Miege Forker Building (Court 9)

Round 1

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
10:00 AM Rock Valley vs MCW Black Lied Rec Center (Court 1)
10:00 AM DNH White vs Harlan Forker Building (Court 10)
10:00 AM Kuemper Gold vs Tipton Forker Building (Court 11)
10:00 AM Kuemper Red vs Roland Story Red Forker Building (Court 12)
10:00 AM Platte County Black vs Liberty Black Forker Building (Court 13)
10:00 AM Osage vs North Cedar Forker Building (Court 14)
10:00 AM Prince of Peace vs Shenandoah Lied Rec Center (Court 2)
10:00 AM Albert Lea vs DNH Blue Lied Rec Center (Court 3)
10:00 AM MCW Blue vs Fremont Lied Rec Center (Court 6)
10:00 AM Platte County Orange vs Roland Story Black Lied Rec Center (Court 7)
10:00 AM Denison-Schleswig vs Liberty Silver Lied Rec Center (Court 8)
10:00 AM Starmont vs Bishop Miege Forker Building (Court 9)

Round 2

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
10:30 AM MCW Blue vs Denison-Schleswig Lied Rec Center (Court 1)
10:30 AM Starmont vs Harlan Forker Building (Court 10)
10:30 AM DNH White vs Osage Forker Building (Court 11)
10:30 AM Kuemper Gold vs North Cedar Forker Building (Court 12)
10:30 AM Roland Story Red vs Bishop Miege Forker Building (Court 13)
10:30 AM Platte County Black vs Kuemper Red Forker Building (Court 14)
10:30 AM Fremont vs Shenandoah Lied Rec Center (Court 2)
10:30 AM Roland Story Black vs DNH Blue Lied Rec Center (Court 3)
10:30 AM Prince of Peace vs Platte County Orange Lied Rec Center (Court 6)
10:30 AM Albert Lea vs MCW Black Lied Rec Center (Court 7)
10:30 AM Rock Valley vs Liberty Silver Lied Rec Center (Court 8)
10:30 AM Tipton vs Liberty Black Forker Building (Court 9)

Round 3

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
11:00 AM Albert Lea vs Fremont Lied Rec Center (Court 1)
11:00 AM Tipton vs DNH White Forker Building (Court 10)
11:00 AM Platte County Black vs Starmont Forker Building (Court 11)
11:00 AM Bishop Miege vs North Cedar Forker Building (Court 12)
11:00 AM Kuemper Red vs Osage Forker Building (Court 13)
11:00 AM Harlan vs Roland Story Red Forker Building (Court 14)
11:00 AM Shenandoah vs DNH Blue Lied Rec Center (Court 2)
11:00 AM MCW Black vs Prince of Peace Lied Rec Center (Court 3)
11:00 AM Denison-Schleswig vs Rock Valley Lied Rec Center (Court 6)
11:00 AM Roland Story Black vs Liberty Silver Lied Rec Center (Court 7)
11:00 AM MCW Blue vs Platte County Orange Lied Rec Center (Court 8)
11:00 AM Kuemper Gold vs Liberty Black Forker Building (Court 9)

Round 4

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
11:30 AM Liberty Silver vs Shenandoah Lied Rec Center (Court 1)
11:30 AM Kuemper Gold vs Bishop Miege Forker Building (Court 10)
11:30 AM North Cedar vs Tipton Forker Building (Court 11)
11:30 AM DNH White vs Platte County Black Forker Building (Court 12)
11:30 AM Starmont vs Roland Story Red Forker Building (Court 13)
11:30 AM Osage vs Liberty Black Forker Building (Court 14)
11:30 AM Prince of Peace vs Rock Valley Lied Rec Center (Court 2)
11:30 AM Fremont vs Denison-Schleswig Lied Rec Center (Court 3)
11:30 AM DNH Blue vs MCW Blue Lied Rec Center (Court 6)
11:30 AM Platte County Orange vs MCW Black Lied Rec Center (Court 7)
11:30 AM Albert Lea vs Roland Story Black Lied Rec Center (Court 8)
11:30 AM Kuemper Red vs Harlan Forker Building (Court 9)

Round 5

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
01:45 PM Bishop Miege vs Harlan Lied Rec Center (Court 1)
01:45 PM MCW Blue vs Shenandoah Forker Building (Court 10)
01:45 PM Platte County Orange vs Liberty Silver Forker Building (Court 11)
01:45 PM DNH Blue vs Denison-Schleswig Forker Building (Court 12)
01:45 PM Albert Lea vs Prince of Peace Forker Building (Court 13)
01:45 PM MCW Black vs Roland Story Black Forker Building (Court 14)
01:45 PM Liberty Black vs North Cedar Lied Rec Center (Court 2)
01:45 PM Roland Story Red vs Platte County Black Lied Rec Center (Court 3)
01:45 PM DNH White vs Kuemper Gold Lied Rec Center (Court 6)
01:45 PM Starmont vs Osage Lied Rec Center (Court 7)
01:45 PM Kuemper Red vs Tipton Lied Rec Center (Court 8)
01:45 PM Fremont vs Rock Valley Forker Building (Court 9)

Round 6

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
02:15 PM Liberty Black vs DNH White Lied Rec Center (Court 1)
02:15 PM DNH Blue vs MCW Black Forker Building (Court 10)
02:15 PM Liberty Silver vs Albert Lea Forker Building (Court 11)
02:15 PM Rock Valley vs MCW Blue Forker Building (Court 12)
02:15 PM Platte County Orange vs Fremont Forker Building (Court 13)
02:15 PM Prince of Peace vs Roland Story Black Forker Building (Court 14)
02:15 PM Bishop Miege vs Platte County Black Lied Rec Center (Court 2)
02:15 PM Harlan vs Osage Lied Rec Center (Court 3)
02:15 PM Tipton vs Roland Story Red Lied Rec Center (Court 6)
02:15 PM North Cedar vs Kuemper Red Lied Rec Center (Court 7)
02:15 PM Starmont vs Kuemper Gold Lied Rec Center (Court 8)
02:15 PM Shenandoah vs Denison-Schleswig Forker Building (Court 9)

Round 7

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
02:45 PM North Cedar vs Starmont Lied Rec Center (Court 1)
02:45 PM Platte County Orange vs Denison-Schleswig Forker Building (Court 10)
02:45 PM Rock Valley vs Shenandoah Forker Building (Court 11)
02:45 PM Fremont vs Roland Story Black Forker Building (Court 12)
02:45 PM Liberty Silver vs MCW Black Forker Building (Court 13)
02:45 PM Albert Lea vs MCW Blue Forker Building (Court 14)
02:45 PM Harlan vs Tipton Lied Rec Center (Court 2)
02:45 PM Liberty Black vs Kuemper Red Lied Rec Center (Court 3)
02:45 PM Osage vs Platte County Black Lied Rec Center (Court 6)
02:45 PM Roland Story Red vs Kuemper Gold Lied Rec Center (Court 7)
02:45 PM Bishop Miege vs DNH White Lied Rec Center (Court 8)
02:45 PM Prince of Peace vs DNH Blue Forker Building (Court 9)

Round 8

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
03:30 PM Platte County Orange vs Albert Lea Lied Rec Center (Court 1)
03:30 PM Kuemper Gold vs Osage Forker Building (Court 10)
03:30 PM DNH White vs Roland Story Red Forker Building (Court 11)
03:30 PM Tipton vs Bishop Miege Forker Building (Court 12)
03:30 PM North Cedar vs Platte County Black Forker Building (Court 13)
03:30 PM Starmont vs Kuemper Red Forker Building (Court 14)
03:30 PM DNH Blue vs Fremont Lied Rec Center (Court 2)
03:30 PM Rock Valley vs Roland Story Black Lied Rec Center (Court 3)
03:30 PM MCW Black vs Shenandoah Lied Rec Center (Court 6)
03:30 PM Prince of Peace vs Denison-Schleswig Lied Rec Center (Court 7)
03:30 PM MCW Blue vs Liberty Silver Lied Rec Center (Court 8)
03:30 PM Harlan vs Liberty Black Forker Building (Court 9)

Round 9

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
04:00 PM MCW Black vs Fremont Lied Rec Center (Court 1)
04:00 PM Bishop Miege vs Kuemper Red Forker Building (Court 10)
04:00 PM Harlan vs North Cedar Forker Building (Court 11)
04:00 PM Platte County Black vs Kuemper Gold Forker Building (Court 12)
04:00 PM Osage vs Tipton Forker Building (Court 13)
04:00 PM Roland Story Red vs Liberty Black Forker Building (Court 14)
04:00 PM Albert Lea vs Denison-Schleswig Lied Rec Center (Court 2)
04:00 PM Liberty Silver vs Prince of Peace Lied Rec Center (Court 3)
04:00 PM DNH Blue vs Rock Valley Lied Rec Center (Court 6)
04:00 PM Roland Story Black vs MCW Blue Lied Rec Center (Court 7)
04:00 PM Shenandoah vs Platte County Orange Lied Rec Center (Court 8)
04:00 PM DNH White vs Starmont Forker Building (Court 9)

Round ten

July 24, 2019
Time Home Team   Away Team Location Notes
04:30 PM Prince of Peace vs MCW Blue Lied Rec Center (Court 1)
04:30 PM Liberty Black vs Starmont Forker Building (Court 10)
04:30 PM DNH White vs Kuemper Red Forker Building (Court 11)
04:30 PM Bishop Miege vs Osage Forker Building (Court 12)
04:30 PM Kuemper Gold vs Harlan Forker Building (Court 13)
04:30 PM North Cedar vs Roland Story Red Forker Building (Court 14)
04:30 PM Shenandoah vs Roland Story Black Lied Rec Center (Court 2)
04:30 PM DNH Blue vs Platte County Orange Lied Rec Center (Court 3)
04:30 PM Liberty Silver vs Fremont Lied Rec Center (Court 6)
04:30 PM Rock Valley vs Albert Lea Lied Rec Center (Court 7)
04:30 PM MCW Black vs Denison-Schleswig Lied Rec Center (Court 8)
04:30 PM Platte County Black vs Tipton Forker Building (Court 9)